0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Наскоро скрининг на учениците во основните и средните училишта

Министерот за здравство Венко Филипче денеска најави дека ќе почне да се спроведува скрининг на учениците во основните и средните училишта во државата. Деновиве, како што напомена, методологијата за овој скрининг ќе биде детално презентирана.

Back to top button
Close
Close