ЕвропаСвет.Слајдер

Насилните работнички протести во Кадиз завршија со договор

По девет дена насилни работнички протести во јужниот шпански град Кадиз, постигнат е договор меѓу синдикатите и компаниите за платите на 20.000 вработени во тамошната металуршка индустрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close