ЕвропаСвет.Слајдер

Населението на Франција ќе го достигне својот врв во 2044 година, по што ќе се намалува

Населението на Франција ќе расте бавно, но стабилно до 2044 година, кога демографската ситуација ќе се намали доколку се задржат сегашните стапки на наталитет и имиграцијата, соопшти денеска националната служба за статистика во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close