0_Магазин.ПорталНаука и технологија

НАСА: Нема закана од судир со астероид следните 100 години

НАСА планира да го лансира вселенското летало „ДАРТ“ кон астероидот Диморф утре. Минијатурното вселенско летало ќе удри во астероидот за да ја тестира технологијата за заштита на Земјата од можен иден судир со астероид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close