0_Магазин.ПорталНаука и технологија

НАСА: „Луси“ има проблеми

Роботското вселенско летало беше испратено во вселената за да ги истражи астероидите околу Јупитер, но беа откриени проблеми со еден од двата главни сончеви панели, кои се клучни за собирање сончева светлина и генерирање енергија за 12-годишното патување низ Сончевиот Систем.

Back to top button
Close
Close