0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Народната банка и Централната банка на Холандија ја организираат 13.конференција за плаќањата и пазарната инфраструктура

Народната банка во соработка со Централната банка на Холандија ја организира 13. конференција за плаќањата и пазарната инфраструктура: „Плаќањата во дигиталната ера: од внатре кон надвор“, којашто ќе се одржи на 9. и 10. месецов. Конференцијата првпат ќе се одржи во виртуелен формат, поради пандемијата на ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close