0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакет

Наредните денови многу топло време со дневни температури над 30 степени

Следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага во атмосферата ќе има чувство дека температурата на воздухот е повисока, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Минималните температури ќе се движат од 11 до 22 степени, а максималните ќе достигнат до 39 степени. УВ-индексот ќе биде 9.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close