СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Наредена евакуација на делови од Сиднеј, поплавени од обилните дождови

Австралиската метеоролошка служба предупреди дека нивото на водата во регионот би можело да се зголеми барем како што беше во март, кога големи делови од истите области на градот доживеаја сериозни поплави. Службата наведува дека водата од браната Варагамба веќе е излеана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close