Дописници МКДОпштински вести

„Напредни лозари“: Бараме најмалку 20 денари за килограм грозје

Бараме најмалку 20 денари за килограм грозје од годинешната реколта и нема да дозволиме никој со објавување на првични суми да ја урива откупната цена уште во месец мај, реагираат вечерва од регионалното здружение „Напредни лозари“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close