СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Напаѓачот во средното училиште во Паркленд се изјасни за виновен

Круз се соочува со 17 тужби за убиство од прв степен и дополнители 17 тужби за обид за убиство. Првично, тој се изјасни дека не е виновен, но неговите застапници неодамна укажаа дека нема да ја спорат неговата вина и наместо тоа побараа од судот тој да биде осуден на 17 доживотни затвори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close