Свет

Нападнато талибанско полициско возило во Кабул

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи рече дека две лица се повредени, додека друг официјален извор потврди дека најмалку четири се повредени, вклучително и деца од училишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close