СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Нападната американска воена база во Сирија

Во областа биле извршени неколку напади во близина на базата на коалицијата во Ал Танф, која се наоѓа во сириската провинција Хомс во близина на границата со Ирак. Во базата се слушнале неколку експлозии, јави сириската телевизија. Нема информации за евентуални штети или жртви како последица на инцидентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close