БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Намален бројот на работници во индустријата

Бројот на работниците во индустријата во јули годинава во однос на јули лани е намален за 0,6 проценти, а за 1,7 проценти во периодот јануари - јули годинава споредено со истиот период од 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close