БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Намален бројот на починати и заразени со Ковид-19 во Грција

Во периодот од 1 до 7 август 2022 година, за 18 отсто се намалил бројот на починати од Ковид-19 и за 19 проценти бројот на заразени во Грција, согласно седмичниот извештај на Националната организација за јавно здравје за ситуацијата со пандемијата во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close