СветСвет.Портал

Намалена затворската казна на Су Чи од четири на две години

На соборената лидерка на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи и е намалена казната од четири на две години затвор по делумно помилување дадено од владата назначена од војската, јави државната телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close