0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Над 70 навивачи на Феенорд упасени во Ротердам

Полицијата во Ротердам соопшти денеска дека привела вкупно 72 навивачи по вчерашниот пораз на нивниот тим од Рома во Тирана во финалето на УЕФА Конференциската лига, кое на видеобим се следеше и на стадионот „Де Којп“ на холандскиот клуб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close