0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталАнализаМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваОпштество

Над 7 000 предмети од пензионираните судии прераспределени, нови кадри од декември

Голем број на случаи сè уште стојат нерешени токму поради недостигот на кадри во правосудството, посочуваат од Академијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close