КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Над 40 филмови достапни за бесплатно гледање онлајн на 12-от „Мобил фестивал“

Четириесет и еден филм од 27 земји ја чинат програмата на годинaшното 12-то издание на Интернационалниот фестивал за филмови снимени со мобилен телефон „Мобил фестивал“. Фестивалот ќе се одржува во хибридна форма од денеска до 1 декември преку платформата „Cinesquare.net“, и во Кинотеката на Северна Македонија на 1 декември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close