0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Над 30 илјади граѓани на Атина трчаа и пешачеа против ракот на дојка

Под мотото „Заедно посилни од ракот на дојка“ над 30 илјади граѓани, на сите возрасти, организирани или индивидуално, учествуваа на трката на пет километри и маршот на два километри во рамките на овогодинешната „Race for the cure“ во Атина за борбата против ракот на дојка, јави дописичката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close