0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Над 200 илјади албански граѓани добиле италијанско државјанство

Официјалниот извештај на Националниот институт за статистика на Италија потврдува дека повеќе од половина од албанските граѓани кои живеат и работат во оваа земја добиле италијанско државјанство, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close