0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерТенис

Надал: Тажен сум поради тениското збогување на Серена Вилијамс

- Серена е еден од најдобрите спортисти на сите времиња. Среќен сум поради тоа што со неа ја делев мојата тениска кариера. Тажно е што го напушта тенисот, но, од друга страна, не можеме доволно да и заблагодариме за сите работи кои ги направи за нашиот спорт, изјави Надал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close