0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерТенис

Надал се откажа од настап во Монтреал: Морам да мислам на здравјето

- Од мојот одмор и подоцнежното враќање на терените, овие недели сè минува добро. Пред четири денови почнав повторно да тренирам и, после секој тренинг, имав мала непријатност која беше присутна и денеска. Одлучивме да не патувам во Монтреал и да продолжиме со тренинзите без присилба, напиша Надал на својот Твитер профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close