Култура

Награди за „Исчезнатиот“ на Фестивалот на независен филм во Рим

Филмот „Исчезнатиот“ освои две меѓународни награди на Фестивалот на независен филм во Рим - наградата за најдобар игран филм во продукција на „Арбфилм“ на Арбен Тачи и наградата за најдобри костими дизајнирани од костимографот Албулена Боровци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close