0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Наградени 27 основци од конкурсот на МОН за творби инспирирани од делото на Конески

По повод сто години од раѓањето на Блаже Конески (1921-1993), денеска им беа доделени наградите на победниците на Конкурсот на  Министерството за образование и наука за најдобри творби на ученици од основното образование инспирирани од делата на Конески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close