Дописници МКДОпштество

Наградени најуспешните основци од националниот конкурс „По вашите стапки чекориме“

Во пресрет на утрешниот ден, 24 мај - Ден на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј, денеска во Европската куќа во Крива Паланка беа доделени наградите за најуспешните творби од националниот конкурс „По вашите стапки чекориме“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close