Европа

Нагорно Карабах: Една година од последниот конфликт меѓу Ерменија и Азербејџан

Ерменија и Азербејџан денеска им оддадоа почит на илјадниците жртви од нивната минатогодишна војна за контрола на енклавата Нагорно-Карабах, во чест на првата годишнина од конфликтот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close