Фудбал

Нагелсман се враќа на клупата на Баерн за дуелот со Бенфика

Тренерот на Баерн Минхен, Јулиан Нагелсман, најави дека ќе го предводи баварскиот клуб во вторник на натпреварот против Бенфика во Лигата на шампиони, откако минатата недела беше позитивен на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close