0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Навивачот на Сити сè уште во кома по нападот во Белгија

Навивачот на англискиот фудбалски клуб Манчестер сити, кој беше нападнат на пат кон својот дом на враќање од натпреварот против Клуб Бриж во Лигата на шампиони одигран неделава во Белгија, е во стабилна состојба, но сè уште е во кома, соопшти денеска Обвинителството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close