0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.СлајдерМКД

МФ: Северна Македонија дел од историскиот договор за корпоративна даночна реформа, се очекуваат повеќе приходи

Земјите во развој ќе добијат нови даночни права што ќе им овозможат да остварат повеќе даночни приходи од најголемите и најпрофитабилните компании, вклучувајќи ги и високо дигитализираните компании. Ова го овозможува договорот за корпоративна даночна реформа, кој Република Северна Македонија го постигнаа изминатата недела заедно со 136 други земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close