БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

МФ: Обезбедени средства од ЕБОР за реализација на автопатот Скопје – Блаце и регионален систем за управување со цврст отпад

Над 200 милиони евра поволни средства од ЕБОР се обезбедени за реализација на регионален проект за управување со отпад и проектот за изградба на делница од автопатот Скопје - Блаце, соопшти Министерството за финансии (МФ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close