Политички партии

Муцунски:Ова е истиот предлог од пред две недели, вечерва на протест одлучно да им кажеме НЕ

Една од најтешките работи е да се изборите за демократија, слобода и достоинство. Во рок од 48 часа имаме обид од владејачката коалиција предводена од СДСМ и ДУИ, на недемократски пат, апсолутно целосно да го нарушат достоинството на нашиот народ, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во вестите на Телевизија 24, потенцирајќи дека тоа што се нуди е истиот предлог како тој од пред две недели, а власта со бледи флоскули се обидува да ги манипулира граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close