СветСвет.Слајдер

Мун: Ќе продолжам да промовирам мир со Пјонгјанг

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека до крајот на мандатот ќе се труди преку дијалог да промовира мир со Северна Кореја

Back to top button
Close
Close