Дописници МКДОпштински вести

Музичкото училиште “Ристо Јуруков“ од Кочани запишува ученици во новиот оддел за традициски инструменти

Општинското основно музичко училиште „Ристо Јуруков“ од Кочани го објави конкурсот за запишување нови ученици за учебната 2022/2023 година, а новина е одделот за изучување традициски инструменти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close