0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоСторија

Музеи без бариери и за лицата со оштетен вид

Лицата со попреченост и посебно лицата со целосно или делумно оштетен вид не сакаат бариери за посета на музеите во земјава, на Балканот и во светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close