0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Муареми: Доколку Русковска располага со сознанија и информации, нека поднесе обвинителен акт

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми ја повикува јавната обвинителка Вилма Рускоска, доколку располага со сознанија и информации за сторен криминал, да ги докаже и на јавноста да ѝ пласира обвинителен акт против него, а не празни и, како што вели, неосновани сознанија и информации, дискредитирајќи ја во целост функцијата која ја извршува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close