0_Македонија.ПорталОпштество

МТСП: 8 декември неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

Согласно Законот за празници на Република Северна Македонија, 8 декември 2021 година (среда) - „Св. Климент Охридски“ е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, информира Министерството за труд и социјална политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close