0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

МТСП потпиша меморандум за соработка со Министерството за семејство и социјална политика на Полска

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска за време на престојот во Република Полска, оствари билатерална средба со министерката за семејство и социјална политика Марлена Малаг, на која беше потпишан Меморандум за соработка со полското Министерството за семејство и социјална политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close