0_Македонија.ПорталОпштество

МТСП: Во тек е исплатата на образовниот додаток за четвртиот мерен период

Висината на додатокот за образование за ученици во основно училиште изнесува 737 денари месечно, односно 2.211 денари по мерен период. Висината на додатокот за образование за ученици во средно училиште изнесува 1.053 денари месечно, односно 3.158 денари по мерен период, наведуваат во денешното соопштение од МТСП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close