ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

МСП им нареди на Азербејџан и Ерменија да престанат да поттикнуваат омраза

Судиите на Меѓународниот суд на правдата му наложија на Азербејџан да спречи поттикнување расна омраза против Ерменците, а во исто време донесе речиси идентична пресуда против Ерменија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close