Култура.ПорталОригинални текстови

МСМЈЛК при УКИМ: По одлука на научна комисија гарантирана заштитата и самостојноста на македонистиката во Франција

По одлука на научна комисија, гарантирана е заштитата и самостојноста на македонистиката како научна дисциплина во Франција. Во изминатиот период се остварени значајни постигнувања во зајакнувањето и афирмацијата на македонистиката на Националниот институт за ориентални јазици и цивилизации (ИНАЛКО) во Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close