0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

МПЦ-ОА: Документот на СПЦ, препорака за автокефалност, надеж за скоро издавање томос од вселенскиот патријарх

Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска излезе со соопштение во кое изразува благодарност до Српската православна црква, поради заокружување на процесот на помирување, со вчерашното издавање официјален документ, кој како што наведува е своевидна препорака со која МПЦ се претставува како подготвена и достојна за автокефалност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close