0_Македонија.ПорталОпштество

МПС: Јакнење на кривично-правната и прекршочната заштита на овластените службени лица

Македонски полициски синдикат (МПС) оценува дека е повеќе од неопходен процесот на јакнење на кривично-правната и прекршочната заштита на овластените службени лица, со посебен акцент на кривичните дела и прекршоци сторени против полициските службеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close