0_МИА Истражува.ПорталАБНА

Моштите на Светите браќа Кирил и Методиј за првпат пристигнаа во Бугарија

Мирјаните ќе имаат можност 48 часа да се поклонат на дел од раката на св. Кирил и две парчиња од ребрата на св. Методиј, објасни архимандрит Никанор. Тој истакна дека во реликвијарот (ковчегот во кој се моштите на светите браќа) се чува мал дел од светиот животворен крст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close