БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

МОТ: Влијанието на пандемијата врз вработувањето е полошо од очекуваното

Губењето на работните часови оваа година поради пандемијата на Ковид 19 ќе биде еквивалентно на 125 милиони работни места со полно работно време, со голем јаз меѓу богатите и сиромашните, објави денеска Меѓународната организација на трудот (МОТ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close