0_Спорт.ПорталОстанато

Мото ГП: Бањаја ја освои ГН на Сан Марино

Италијанецот Франческо Бањаја (Дукати) победи на трката од Светското првенство во мотоциклизам за Големата награда (ГН) на Сан Марино на патеката во Мисано во елитната класа во Мото ГП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close