ЕвропаЕвропа.Портал

Москва: Уапсена активистка за права на мигрантите

Активистката за права на мигрантите Валентина Чупик денеска потврди дека е уапсена на московскиот аеродром, откако руската безбедносна служба и го укина статусот на бегалец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close