0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Морисон: Го разбирам разочарувањето на Франција за подморниците, но Австралија ги штити своите интереси

Се разбира, тоа е големо разочарување за француската Влада и јас го разбирам. Меѓутоа, Австралија како и секоја друга суверена држава мора секогаш да носи одлуки што се во наш суверен национален одбранбен интерес, рече Морисон на прес-конференција во Сиднеј.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close