0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Морисон: Австралија презеде обврска за нула емисија на јаглерод до 2050 година

-Инвестицијата, вели Морисон, ќе ги намали трошоците за технологија како што е чистиот водород, што ќе ја зголеми нејзината употреба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close