0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Моравиецки: ЕУ ни впери пиштол в глава

Во интервју за „Фајненшл тајмс“, Матеуш Моравиецки ја повика ЕУ да ја поништи одлуката да бара од Европскиот суд на правдата да и изрече парична казна на Полска за реформите. -Тоа би било најпаметното нешто што можат да го направат. Затоа што тогаш нема да зборуваме едни со други со пиштол во главите, рече тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close