ОпштествоОпштински вести

МОН и Општина Струга потпишаа договор за изградба на спортска сала во Делогожда

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири и градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко потпишаа договор за изградба на спортска сала во струшкото село Делогожда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close